Artykuły

Szyby fasadowe na wymiar – idealne dla nowoczesnych elewacji

Decydując się na zastosowanie szklanych elewacji, ważne jest uwzględnienie wielu czynników, takich jak lokalizacja budynku, ekspozycja na słońce, wymagania termiczne oraz akustyczne, a także estetyka i budżet projektu.

Odpowiednie szyby zespolone zastosowane w elewacji pozwalają osiągnąć efektowny wygląd z jednoczesnym zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa i zapewnieniem izolacji termicznej.

Mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów i w różnych technologiach, w zależności od wymagań projektowych, funkcjonalnych i estetycznych.
Rodzaje szkła elewacyjnego
W systemach fasadowych można zastosować wiele rodzajów szkła w zależności od wymagań funkcjonalnych, estetycznych oraz technicznych budynku. Jakie można spotkać rodzaje szkła elewacyjnego? Najczęściej w fasadach szklanych wykorzystywane są:
  • Szkło hartowane ESG – szkło, które zostało poddane specjalnemu procesowi hartowania, co sprawia, że jest ono znacznie bardziej wytrzymałe niż szkło zwykłe. W przypadku rozbicia rozpada się na małe, nieszkodliwe fragmenty.
  • Szkło laminowane VSG – rodzaj szkła wielowarstwowego, w którym poszczególne warstwy szkła, wcześniej hartowanego, połączone są specjalnymi foliami. Takie szkło jest trudniejsze do rozbicia i oferuje lepsze bezpieczeństwo oraz izolację akustyczną.
  • Szkło refleksyjne – dzięki specjalnej powłoce refleksyjnej szkło to odbija większość promieniowania słonecznego, zapobiegając przegrzewaniu się wnętrza budynku.
  • Szkło przeciwsłoneczne – szkło ograniczające niepożądane ciepło przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej przepuszczalności światła.
  • Szkło absorpcyjne – inaczej antisol, posiada zdolność absorbowania energii słonecznej, zmniejszając w ten sposób ilość światła i ciepła, która dostaje się do pomieszczenia.

To może cię zainteresować